Jak vybrat matraci?

Jistě to každý zná. Stará matrace přestává sloužit, potřebujete řešit zdravotní problém či jen prostě sháníte novou matraci. V kamenných obchodech je nabídka omezená a na internetu je často až moc široká.

První je dobré si ujasnit, na jaký podklad, respektive rošt plánujete matraci umístit. Mezi nejčastější možnosti patří lamelový rošt, pevný laťkový rošt, polohovatelný rošt či pevná a neprodyšná podložka, např. podlaha.

Ve druhém kroku je vhodné omezit výběr na preferované materiály pro výrobu matrací. V případě požadavku kvalitní matrace půjde o přírodní matrace, respektive materiály (např. latex, kokos, koňské žíně, ovčí rouno…), levné matrace do postele se pak vyrábějí převážně z pěnových materiálů (PUR, studená či pojená pěna).

Správný výrobce by také měl být schopen vyrobit jakýkoliv požadovaný rozměr matrace. Ideálně by měl být i schopen vyrovnat výšku dvou různých matrací, abyste v posteli neměli schod a plně si tak mohli užívat vaše nové manželské matrace. V některých eshopech si pak dokonce můžete sestavit online matrace na míru.

V případě nejasností je vhodné váš výběr matrace konzultovat s prodejcem, sdělit mu svá očekávání, případně jaké máte zdravotní problémy. Dobří prodejci by měli být schopni zodpovědět vaše otázky po telefonu či můžete využít nástroj zvaný online poradna.