Jak zvolit správnou poličku

Poličky a police jsou ideálním řešením, jak vytvořit praktický odkládací prostor a navíc si designově zvelebit prostory, ve kterých trávíme většinu času.

O police a poličky není v nabídce sortimentu obchodů s nábytkem nouze. Můžeme si vybírat z různých provedení lišících se barvou, tvarem a materiálem tak, aby skvěle padly k dalšímu vybavení pokoje.

Na tyto tři aspekty je při výběru nutno klást důraz. Co se týče barvy poličky, nemusí být vždy shodná s barvou nábytku. V současné době je trend sladit barvu police s barvou koberce, což vypadá velmi kreativně a místnost působí rozzářeně, zvláště když se jedná o barvy letních odstínů jako fialková, tyrkysová, oranžová apod.

Také na materiál je důležité se ohlížet. Pokud máte v dětském pokoji plastový nábytek, opravdu se nehodí k němu dávat dřevěnou poličku, byť stejné barvy. Na výběr máme z široké škály materiálů od ratanu, plastu až po sklo, mramor či různé druhy dřevin.

Určitě se také zaměřte na tvar a velikost poličky a důkladně si před koupí rozmyslete, k čemu bude sloužit. Zda na odkládání knih nebo pouze na dekorativní předměty jako jsou například svíčky apod. Nástěnné police se nejčastěji vyrábějí jako čtvercové či obdélníkové, rohové nebo jako římsy, které začínají být velmi oblíbené.

Novým trendem, který úspěšně přebírá funkci poliček, jsou mramorové desky na radiátor. Jsou skvělým řešením, jak vytvořit odkládací prostor v případě, že na poličku nezbylo místo. Navíc i samotný radiátor dostane úplně jinou vizáž, což se odrazí na celkovém dojmu pokoje.